TOYOTA YARiS TÜRKİYE FORUMU, OTOMOBİL HABERLERİ

AnasayfaGaleriSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Volkswagen manipülasyonlara devam ediyor. EA288 motorda da yazılım çıktı.
C.tesi 24 Ekim - 19:13 tarafından Haberci

Volkswagen’in (VW) ürettiği bazı dizel araçların emisyon testlerinde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan skandal büyüyor. …

Yorum: 1
Yeni Hibrid Yaris Dizel Fiyatına Satılacakmış :)
Paz 30 Kas. - 14:56 tarafından bradpitt

Japon üretici Toyota, elektrikli otomobilleri bir geçiş teknolojisi ürünü olarak görüyor.

Yorum: 1
Yaris 2014 Sahneye çıktı
Çarş. 30 Tem. - 8:31 tarafından bradpitt

Yeni Toyota Yaris 2014, Avrupa tüketicilerinin ihtiyaçları ve geri bildirimleri göz önünde bulundurularak …

Yorum: 0
TOYOTA 2017 YILINA KADAR AVUSTRALYA DAKİ ÜRETİMLERİNİ DURDURACAK!
C.tesi 15 Şub. - 5:32 tarafından Haberci

Toyota Avustralya'daki otomobil üretimine son verecek.Toyota Avustralya'daki otomobil üretimini 2017 yılının …

TOYOTA TÜRKİYE İHRACATINI TPM İN DE DESTEĞİ İLE %93 ARTTIRDI!
C.tesi 15 Şub. - 5:29 tarafından Haberci

Geçen yılın ocak ayında 4 bin 593 araç ihraç eden Toyota Türkiye, ihracatını yüzde 93,5 arttırarak 8 …

TOYOTA 2 MİLYON ARACINI BİRKEZ DAHA GERİ ÇAĞIRDI!
C.tesi 15 Şub. - 5:27 tarafından Haberci

Japon otomobil üreticisi Toyota, yazılım hatası olduğu gerekçesiyle yaklaşık iki milyon Prius model aracı …

Anahtar-kelime
2011 barcelona corolla windows bugatti türkiye resimleri pedalı yaris renault geri çağırma istanbul kolçak

Paylaş | 

Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Haberci
General
General

MesajKonu: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Cuma 7 Ocak - 21:42

Piyasaya sürülmesinin üzerinden yaklaşık bir buçuk sene geçen otomobil, 1.2 milyar nüfusuyla dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde aylık bir kaç yüz adeti geçemeyen satışıyla tam bir hayal kırıklığı yarattı.

Hintlilerin araca ilgi göstermesinin önemli nedenlerinden biri ise fiyat etiketinde yazan rakamın çok düşük olması.

‘DÜŞÜK GELİRLİLERİN ARABASI’

Hindistan'da yayımlanan What Car adlı otomobil dergisinin editörlerinden Ashish Masih bu ilgisizliğin nedenini için, "Hindistan'daki yeni orta direk vatandaşlar için otomobil sahibi olmak önemli bir statü göstergesi. Nano ise ucuzluk ile eş anlamlı bir hal almış durumda. Bu araç düşük gelirli insanların arabası olarak görülüyor. İnsanlar böyle bir imajı taşımak istemiyor. Eğer bu algı değişirse satışlar artabilir" dedi.

Nano'nun az satılmasında insan egosu ve imaj kaygılarının yanı sıra araçla ilgili güvenlik şüpheleri de önemli rol oynuyor. Bu araçlardan yaklaşık yarım düzinesinde şimdiye kadar elektrik ve egzos problemlerinden dolayı yangın çıktı.

Ancak tüketici tarafında aracın 'ucuz' algısı, güvenlik endişelerinin önüne çıkıyor. Nano'yu beğenmeyen bir genç Hintlinin bu konuda söyledikleri oldukça çarpıcı.

Bu Hintli genç, "Ben Nano'nun görüşünü sevmiyorum ve bu tamamen dış görünüşüyle ilgili... İşe giderken bisiklete biniyorum. Arkadaşlarımla dışarıya çıkmak ya da bir düğüne gitmek için ise araç kullanmayı tercih ediyorum. Ancak, bu yerlere Nano ile gitmek zorunda kalsaydım evde oturmayı tercih ederdim" dedi.

Hürriyet
Kullanıcı profilini gör
sezgin
Er
Er

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Paz 9 Ocak - 20:39

Bu araç Türkiye'de satar mı acaba. Görünüşünü beğendiğimi söyleyemem. Bu araç trafikte insana güven vermez diye düşünüyorum.
Kullanıcı profilini gör
ymnky
Çavuş
Çavuş

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Paz 9 Ocak - 21:05

Türkiye'ye gelse peynir ekmek gibi gider...
Kullanıcı profilini gör
orheen.
General
General

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Ptsi 10 Ocak - 12:06

ymnky demiş ki:
Türkiye'ye gelse peynir ekmek gibi gider...
Aynen katiliyorum. Dünyada yüzüne bakilmayan hyundai era reno sümbül gibi araclar ülkemizde satir rekorlari kiriyor.

Yaris 1.0 2008 Saten Gümüşü
Kullanıcı profilini gör http://yaris.rforum.biz
sezgin
Er
Er

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Ptsi 10 Ocak - 22:37

Bu araç Türkiye'ye gelse vergiler sebebiyle fiyat yüksek olur. Bu fiyata ikinci el daha üstün bir araç alınabilir. Biraz da güven meselesi. Ülkesinde bu kadar az satan bir araç dışarıda çok fazla satmaz die düşünüyorum.
Kullanıcı profilini gör
muratmatem
Teğmen
Teğmen

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Salı 25 Ocak - 19:21

19.900 e satarlar daha aşağısı kurtarmaz Very Happy
Kullanıcı profilini gör
sezgin
Er
Er

MesajKonu: Geri: Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)   Çarş. 26 Ocak - 9:20

muratmatem demiş ki:
19.900 e satarlar daha aşağısı kurtarmaz Very Happy

Bu fiyata sıfır ve ikinci el araç seçenekleri çok fazla. Türkiye'ye gelse bile bu fiyata kaç kişi bu aracı alır ki.
Kullanıcı profilini gör

Dünyanın en kelepir arabası satmıyor, haber sıkıntısı çeken medya haber yapıyor :)
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Genç arabası :))
» Herşeyi İle GTA Vice City
» autogespot seçmeleri
» iğrençç espriler
» Freddie Mercury